Su Kaçağı Tespiti


 

Su Kaçağı Tespiti Ümraniye


Su kaçakları tesisat sisteminin ilk kurulduğu günden bu gün, büyük bir problem. Su kaçağı tespiti eski zamanlarda teknolojik yoksunluklar nedeniyle oldukça zorken, günümüzde teknolojik aletler sayesinde bir hayli basittir. Ancak teknolojik cihazların doğru kullanımı tam bu noktada çok önemlidir. Eskidene cihazların olmadığı dönemlerde su kaçağı tespiti tahminler yürütülerek deneme yanılma yoluyla yapıldığından çok fazla hasar ve maaliyete neden olmaktaydı. Günümüz teknolojileriyle bu minimuma indirildi ancak yanlış kullanımdan ötürü yine aynı sorunlar oluşabilir. Su Tesisatçısı Ümraniye olarak; cihaz kullanımına dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.


Su kaçağı tespiti cihazları çok çeşitlidir ve her cihazı kendine göre hassasiyete sahip olduğundan  yerine göre kullanım gerektirmektedir. Doğru bir kaçak tespiti ancak doğru cihazlarla yapılabilir. Suyun tesisatın hangi bölümünden sızdığını kırmadan en doğru şekilde anlamanız için iyi bir ustayla çalışmanızı tavsiye ederiz.

Su Kaçağı Tespiti Ümraniye


Eski dönemlerde su kaçağının kaynağını bulmak için kırıp dökmek zorundaydık.Uzun süre bunun zorluklarını yaşadık. Neyseki teknoloji yıllar sonra da olsa imdadımıza yetişti. Eskiden su sızıntısının olduğu yer direkt olarak kırılır, kaçak bu bölümde aranırdı. Ancak borularda oluşan çatlaklardan sızan su çok farklı yerlerden de yüzeye ulaşabildiği için çok yanlış kırmalar yapılıyordu. Bu yöntem hem vakit kaybına hem de çok fazla maddi zarara neden olmaktaydı. Artık teknolojik cihazlar sayesinde kırmadan su kaçağı tespitinde bulunmak çok kolay hale geldi.

 


Kameralı Su Kaçağı Tespiti


Su kaçağı tespiti kamera vasıtasıyla çağımızın getirdiği teknolojik kolaylıklar sayesinde kolayca yapılabilmektedir. Ancak kameralı su kaçağı tespiti her kaçak ta kullanılamaz. Zira kaçağın kamera ile bakmaya müsait bir tesisatta olması ilk şarttır. Bu yöntem daha çok gözle görüşmeyen sızıntıların tespitinde kullanılan bir yöntemdir. Ümraniye Su Kaçağı Tespiti yaptırmak için firmamızı tercih etmeyi düşünüyorsanız çok doğru bir yerdesin demektir. Zira teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, sektörümüzde uygulanabilecek tüm donanımı edindik. Tüm işlerde teknolojiden faydalanmak firma prensibimiz haline gelmiştir. Su kaçağı tespiti Ümraniye bölgesinde firmamızın en çok tercih edilen hizmetlerinden bir tanesidir ve bu hizmeti en kaliteli şekilde sadece Ortes Tesisat sağlayabilmektedir.